Szczurek: Czuję, że stać mnie na wywalczenie pucharowych punktów

Łukasz Szczurek ustabilizował formę na poziomie czołowej pięćdziesiątki Pucharu Świata. Wciąż jednak nie udaje mu się wywalczyć punktów. – Wiem, że mnie na to stać – powiedział na mecie biegu pościgowego, w którym zajął 46. miejsce.

Nasz reprezentant w ostatnich dniach zmaga się z przeziębieniem. Mimo to stanął na starcie i znów był blisko uzyskania wyniku na miarę wywalczenia pierwszy od wielu lat punktów Pucharu Świata. Szczurek dwukrotnie - po pierwszym i trzecim strzelaniu - wchodził do czołowej czterdziestki, ale trzy karne rundy na ostatnim strzelaniu spowodowały, że ostatecznie finiszował na 46. miejscu.

- Na strzelnicy panowały nierówne warunki. Na trzecim strzelaniu trafiłem na ciszę. Zaryzykowałem, że podczas ostatniego strzelania będzie podobnie, ale nie udawało mi się wyczuć odpowiedniego momentu pomiędzy podmuchami – powiedział Szczurek.

- Czuję, że stać mnie na wywalczenie pucharowych punktów. W poprzednich latach często brakowało mi kilku sekund, żeby awansować do biegu pościgowego. Teraz brakuje mi ich do czterdziestki. To będą jednak dla mnie spokojne święta, a pobyt w domu z rodziną z pewnością pomoże w regeneracji. To już ponad 40 dni poza domem – dodał.

Najbliższe starty Szczurka to mistrzostwa Polski, które zaplanowano w dniach 28-30 grudnia w Dusznikach-Zdroju.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek