Kompromis na Słowacji, siostry Fialkove wystartują w Pokljuce

Paulina i Ivona Fialkove porozumiały się ze Słowackim Związkiem Biathlonu i wystartują podczas rozpoczynającego się w niedzielę Pucharu Świata w Pokljuce. Wcześniej obie odmawiały podpisania nowego kontraktu z federacją i z tego powodu otrzymały zakaz startu.

Mediatorem w sporze był Słowacki Komitet Olimpijski. Po jedenastogodzinnych rozmowach strony zawarły kompromis. 

- To było naprawdę ciężki czas. Mam na myśli nie tylko te jedenaście godzin rozmów, ale ostatnie kilka miesięcy, gdy sprawa była w toku. Nie będę się wypowiadać na temat konkretnych zapisów kontraktu, ale moge potwierdzić, że znaleźliśmy kompromis, który pozwala mi reprezentować mój kraj oraz uprawiać sport, który kocham. Jestem gotowa do startu w niedzielę - powiedziała Paulina Fialkova.

- Przykro mi, że wszystko to musiało się wydarzyć. Zależy nam na poprawie funkcjonowania naszej dyscypliny, dlatego musieliśmy misternie bronić naszych praw. Wynegocjowany kontrakt chroni interesy sportowców i naszego związku - powiedział prezes słowackiej federacji Tomas Fusko.

Siostry Fialkove były jedną z rewelacji ubiegłego sezonu. Indywidualnie lepiej radziła sobie Paulina, która stanęła po raz pierwszy na podium Pucharu Świata. Ivona swoim występem również przysłużyła się do wywalczenia rewelacyjnego piątego miejsca w sztafecie na igrzyskach w Pjongczang. 

Powiązane osoby

 Słowacja | kobieta | Ivona Fialkova