Mistrzynie w rozsypce

W lutym po złoty medal igrzysk w Pjongczang w biegu sztafetowym kobiet sięgnęły. Bez Darii Domraczewej i Nadieżdy Skardino o dobry wynik w tej konkurencji Białorusinkom będzie niezwykle trudno.

Obie utytułowanie biathlonistki po ubiegłym sezonie zakończyły karierę. Ze składu mistrzyń olimpijskich w kadrze ostały się tylko Irina Krywko oraz Dzinara Alimbekawa. To właśnie one wraz z Darią Jurkiewicz, trzecią zawodniczką biegu na 15km w Ostersund w sezonie 16/17, stanowić będą trzon reprezentacji na nadchodzący sezon. W Pokljuce obok tej trójki zobaczymy jeszcze Hannę Solę, mistrzynię świata juniorek młodszych w sztafecie sprzed niemal czterech lat.

W zespole męskim desygnowanym do startu w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata znaleźli się Władimi Czepelin, Sergiej Boczarnikow, Maksim Warabiej, Anton Smolsky oraz Raman Yaliatnau. Z tej piątki najlepszym rezultatem do tej pory pochwalić się może Czepelin, który na inaugurację sezonu 16/17 stał na najniższym stopniu podium.

Reprezentanci Białorusi wystartują równiez w pierwszych zawodach Pucharu IBU w Idre. W składzie na te zawody znaleźli się m. in. Nikita Łobastow oraz siostry Kruczinkine, a więc zawodnicy, którzy jeszcze przed rokiem reprezentowali Rosję.