Dżyma i Gow najlepsi w Obertilliach

W czwartek rywalizowano nie tylko w Lenzerheide. Kolejny z treningowych sprawdzianów miał miejsce w Obertilliach, gdzie w biegach sprinterskich najlepsi okazali się Julia Dżyma oraz Scott Gow.

W zawodach udział wzięli przedstawiciele reprezentacji Austrii, Ukrainy, Kanady, Słowenii, Bułgarii, USA oraz Finlandii. Na start nie zdecydowała się przebywająca w Obertilliach kadra Polski prowadzona przez trenera Adama Kołodziejczyka.

Rywalizowano na dystansach sprinterskich. Najlepsza w biegu kobiet okazała się Julia Dżyma, która o trzynaście sekund wyprzedziła Mari Laukkanen. Obie spudłowały po razie. Bezbłędna była Clare Egan, co pozwoliło zająć jej trzecią lokatę ze stratą nieco ponad pół minuty.  Słabo zaprezentowała się Lisa Hauser, która po aż trzech pudłach zajęła tylko siódme miejsce.

Wśród mężczyzn niemałą niespodziankę sprawił Scott Gow, który jako jedyny w stawce blisko 30 biathlonistów strzelał bezbłędnie i o trzy sekundy wyprzedził znacznie bardziej utytułowanego Simona Edera. Austriak biegał jedną karną rundę. Dwa pudła zaliczył Jakov Fak, który ze stratą 11 sekund sklasyfikowany został na trzeciej pozycji. Tuż za podium uplasował się Władimi Ilijew z Bułgarii. Poniżej oczekiwań spisał się Julian Eberhard. Znany z szybkiego biegu Austriak z zaledwie jednym błędem na strzelnicy zajął dopiero ósmą pozycję.

 

Powiązane osoby

 Kanada | mężczyzna | Scott Gow

 Ukraina | kobieta | Julia Dżyma