Przed nami już tylko finał tegorocznej edycji

Za nami już siedemnaście zawodów tegorocznej edycji “Biathlon Dla Każdego”, przed nami już tylko finałowy przystanek w Wodzisławiu Śląskim. Do miasta nierozerwalnie związanego z osobą Tomasza Sikory, zapraszamy już w najbliższą sobotę do Rodzinnego Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza. Zapisy już trwają.

Przed wakacjami rozegrano dwanaście zawodów “Biathlon Dla Każdego”. We wrześniu wznowiono rywalizację, a miejscami potyczek były kolejno Mieroszów, Siemianowice Śląskie, Gubin, Piechowice oraz Warszawa. Po zawodach w stolicy kraju, w których udział wzięło blisko 90 miłośników biegu połączonego ze strzelaniem na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej “BDK” znajdują się Ewelina Jedziniak i Sławomir Foryś. Oboje wciąż nie mogą być jednak pewni swego, bo zagrozić im mogą mający kilkupunktowe straty Anna Sinkiewicz i Andrzej Kuruc. Rywalizacja o zwycięstwo w całym cyklu jest jednak tylko dodatkiem do fantastycznej zabawy, jaką bez wątpienia jest już sam udział w zawodach.

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w tegorocznej edycji zawodów pojawi się w sobotę 13 października w Wodzisławiu Śląskim. Zmagania w Rodzinnym Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza rozpoczną się o godzinie 11:00. Zapisywać można się elektronicznie lub w dniu zawodów w biurze zawodów. Ubiegłoroczny finał “BDK” organizowany w Piechowicach zgromadził ponad trzystu uczestników, na podobną frekwencję liczymy również przy okazji zakończenia bieżącego cyklu.

Przypomnijmy, że „Biathlon Dla Każdego” to organizowana od 2014 roku seria zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych. Program rozrasta się na coraz większą skalę, w tym roku gości w aż osiemnastu lokalizacjach w całej Polsce. Zawodnicy rywalizują w biegu na dystansach od 500m (najmłodsi) do 1500m (najstarsi) połączonym ze strzelaniem z broni laserowej.