Reprezentacja Polski zadebiutuje na Liatoppen Festival

Nagrodą specjalną dla najlepszych młodzików i młodzików młodszych 8. edycji „Celuj w Igrzyska” jest udział w festiwalu biathlonowym Liatoppen, który odbywać się będzie od 13 do 15 kwietnia w norweskim Al.

Coroczne zawody biathlonowe Liatoppen mają już ponad trzydziestoletnią tradycję, bo odbywają się od 1987 roku. W ostatnich latach przybrały formę trzydniowej imprezy przeznaczonej dla dzieci do lat 16 i są największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział dokładnie 1119 młodych sportowców z ośmiu krajów. Rozpoczęta 16 stycznia o godzinie 10:00 rejestracja internetowa potrwała zaledwie… pół minuty.

Po raz pierwszy w zawodach udział weźmie reprezentacja Polski złożona ze zwycięzców 8. edycji "Celuj w Igrzyska" w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. Są to Jan Guńka (BKS WP Kościelisko), Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice). Dodatkowo decyzją zarządu PZBiath do składu dołączona została Martyna Lichosyt Ogrodny (BLKS Żywiec), która została dwukrotną złotą medalistką MP młodziczek młodszych. Opiekunami grupy będą trener kadry młodzieżowej Łukasz Słonina oraz serwismen pierwszej reprezentacji Rafał Lepel.

Nasi młodzi biathloniści otrzymają szansę wyjazdu do Al i sprawdzenia swoich sił z rówieśnikami z Norwegii oraz innych zaproszonych krajów podczas trzech dni rywalizacji. Pierwszego dnia, czyli już w najbliższy piątek rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Na liście startowej znajduje się aż 241 drużyn, które rywalizować będą w kilkunastu seriach nieprzerwanie od godziny 9 do 16. W sobotę rozegrane zostaną sprinty, a na niedzielę przewidziano biegi masowe.

LISTA STARTOWA - SZTAFETY
LISTA STARTOWA - SPRINTY

fot. Szymon Korzuch