Mocny rosyjski akcent na zakończenie Pucharu IBU

Irina Usługina wśród kobiet oraz Alexander Łoginow wśród mężczyzn - to zwycięzcy biegów pościgowych rozgrywanych na zakończenie Pucharu IBU w Chanty-Mansyjsku. Anna Mąka oraz Karolina Pitoń nieznacznie poprawiły swoje lokaty po sprincie.

Karolina Pitoń zaliczyła sześć karnych rund i finiszowała na 25. miejscu., Anna Mąka z pięcioma pudłami awansowała z 21. miejsca na 18. pozycję. Wywalczone dzisiaj punkty pozwoliły jej przesunąć się na 26. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, co czyni ją najlepszą polską biathlonistką w tegorocznej edycji Pucharu IBU.

Wygrała Irina Usługina, która o 11 sekund wyprzedziła Anastazję Jegorową - obie panie zamieniły się więc miejscami wywalczonymi w sprincie. Na trzecie miejsce awansowała Karolin Horchler, która przypieczętowała tym samym wygraną w klasyfikacji generalnej.

W rywalizacji mężczyzn pewne było, że o wygraną powalczą Aleksander Łoginow oraz Aleksiej Slepow. Obaj ukończyli sprint ze znaczną przewagą nad resztą. Lepiej strzelał Slepow, ale na trasie dużo szybszy był Łoginow i to on sięgnął po zwycięstwo. Jako trzeci z ponad dwuipółminutową stratą finiszował Florian Graf, który po biegu ogłosił zakończenie kariery.