Rosjanie wzięli odwet za wczoraj, Łoginow wygrywa w Uwacie

Podwójnym zwycięstwem Rosjan zakończył się bieg sprinterski rozgrywany w ramach Pucharu IBU w Uwacie. Aleksander Łoginow o półtorej sekundy wyprzedził Aleksieja Slepowa. Polacy nie startowali.

W sobotnim biegu indywidualnym Łoginow zajął dopiero trzecie miejsce. Rosjanin powetował sobie to niepowodzenie w sprincie, który wygrał mimo karnej rundy. Jego rodak Aleksiej Slepow, który również raz spudłował, stracił do niego tylko 1,4s. W walce o zwycięstwo liczyli się również strzelający bez pudła Phillip Nawrath i Eduard Latypow. Niemiec stracił trzy sekundy i zajął trzecie miejsce, Rosjanin z czasem gorszy o 4 sekundy od zwycięzcy był czwarty.

Na trzy zawody do końca sezonu liderem klasyfikacji generalnej jest Vetle Sjastad Christiansen, który ma 58 punktów przewagi nad Fredrikiem Gjesbakkiem. Najlepszy z Polaków, Łukasz Szczurek, zajmuje aktualnie 58. miejsce. Polacy nie startowali w Uwacie i nie będzie ich również podczas finałowych zawodów Pucharu IBU w Chanty-Mansyjsku.