Triumfatorzy 8. edycji

Poznaliśmy dzisiaj zwycięzców klasyfikacji generalnych 8. edycji "Celuj w Igrzyska". Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie tegorocznych zmagań. Odbędzie się ono o godzinie 19:00 w budynku głównym Duszniki Arena.

Mistrzem Polski młodzików w sprincie został Konrad Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który z jedną karną rundą wygrał zaledwie o cztery dziesiąte sekundy nad Janem Guńką. Dla zawodnika BKS WP Kościelisko przegrana jest kosztowna o tyle, że triumfem w klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska” podzielił się z rywalem. Marcin Zawół, który dzisiaj był trzeci, podobnie jak Guńka zebrał 330 punktów. Obaj wygrali po dwa starty, trzykrotnie zajmowali drugie miejsca i raz uplasowali się na trzeciej pozycji – mamy więc absolutny remis.

Niewielka różnica czasu – tym razem osiem dziesiątych sekundy – zadecydował również o podziale miejsc na podium w biegu młodziczek. O tyle właśnie Anna Nędza-Kubiniec wygrała z Justyną Panterałką walkę o srebrny medal. Złoto z przewagą 22 sekund wywalczyła Klaudia Topór z BKS WP Kościelisko. Klasyfikację „Celuj w Igrzyska” wygrała Nędza-Kubiniec przed Topór i Amelią Jęczmieniak, która do Dusznik-Zdroju przyjeżdżała jako liderka.

W rywalizacji młodzików młodszych i młodziczek młodszych powtórka z wczoraj. Złote medale w sprincie, podobnie jak w biegu indywidualnym, wywalczyli Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór oraz Martyna Lichosyt-Ogrodny z BLKS Żywiec. Ten pierwszy triumfował również w klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska”. Wśród młodziczek młodszych pierwszą lokatę obroniła Izabela Razmus z UKS Krokus Piechowice.

Spory ścisk panował w czołówce biegu juniorów. Trzech pierwszych zawodników dzieliło na mecie tylko piętnaście sekund. Wygrał Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko) przed Przemysławem Pancerzem (AZS AWF Wrocław) oraz Patrykiem Jakiełą (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój). Zwycięzcą „Celuj w Igrzyska” został Tadeusz Nędza-Kubiniec.

Dwie minuty przewagi uzyskała Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko) nad Kamilą Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) w biegu sprinterskim juniorek. Na podium stanęła jeszcze Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice). Klaudia Szpak (AZS AWF Katowice), która zwyciężyła w generalce, tym razem była piąta.

Sześć zwycięstw w sześciu startach – to dorobek Wojciecha Janika (UKN Melafir Czarny Bór), który wygrał bieg juniorów młodszych. Absencja w dwóch biegach pozbawiła go szans na zwycięstwo w klasyfikacji „Celuj w Igrzyska”. W niej triumfował jego klubowy kolega Marcin Kaczanowski, który dzisiaj był drugi.

Paulina Pawliczek z BKS WP Kościelisko dzisiejszą wygraną przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zarówno na liście wyników, jak w rankingu całego sezonu zajęła Karolina Janko z UKS Karlik Chorzów. Daria Gembicka musiała się dzisiaj zadowolić tylko trzecią lokatą.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 8. EDYCJI CELUJ W IGRZYSKA