Domraczewa: To był mój szczęśliwy dzień

Podczas konferencji prasowej po biegu sprinterskim w Kontiolahti Daria Domraczewa podkreśliła, że lubi tamtejszą trasę biegową. To tam zwyciężyła po raz pierwszy w karierze, jeszcze w kategorii juniorów młodszych.

- Lubię tutaj startować. Lubię tę trasę, jest trudna, ale pozwala zyskać sekundy, kiedy jest się w dobrej formie. Ja dzisiaj dobrze się czułam, to był mój szczęśliwy dzień – powiedziała uśmiechnięta zwyciężczyni.

Domraczewa ukończyła rywalizację na pierwszym miejscu mimo jednej karnej rundy, jaką musiała pobiec po drugim strzelaniu. Udało jej się tego dokonać dzięki doskonałej formie biegowej.

- Po tym wielkim podbiegu zawsze trudno utrzymać tempo na płaskim fragmencie trasy. Dzisiaj starałam się pamiętać, że to bardzo ważne. Ostatnie pięćdziesiąt metrów biegłam tak szybko, jak tylko mogłam – opowiedziała białoruska zawodniczka.

Daria zdobyła się też na osobiste wyznanie. Podkreśliła, że wyruszała na trasę sprintu zainspirowana występem swojego męża, Ole Einara Bjoerndalena, który mimo wykluczenia z reprezentacji olimpijskiej nie poddał się i zanotował niezły występ we wczorajszych, pierwszych po przerwie zawodach pucharowych.

Drugie miejsce z stratą poniżej sekundy zajęła Franziska Hildebrand. To jej pierwsze indywidualne podium w tym sezonie.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Od dawna czekałam na miejsce na podium. Jestem dziś z siebie dumna. Starałam się jak tylko mogłam, ale Daria była lepsza - powiedziała.

Niemka przyznała, że jest nieco rozczarowana, że w Kontiolahti nie zaplanowano biegu pościgowego. Zapewniła jednak, że ponownie będzie walczyć z Domraczewą w biegu masowym.

Do swoich szczęśliwych miejsc Kontiolahti zalicza też Lisa Vitozzi. To tam po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata – było to podczas zeszłorocznego biegu pościgowego.

- To dla mnie niesamowite miejsce. Bardzo lubię tę trasę. Starałam się wypaść jak najlepiej na strzelnicy i udało się – stwierdziła włoska biathlonistka.

Bieg masowy pań zaplanowano na 11 marca. Start o 16.30.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Hildebrand

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa