Startuje XXIV OOM w sportach zimowych

W poniedziałek przyjazdem ekip rozpocznie się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie. Gospodarzem tegorocznych zmagań jest Kościelisko. Rywalizacja potrwa aż do niedzieli.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zainaugurowała w 1995 roku i od tego czasu uchodzi za zawody, w których swoje pierwsze poważne sukcesy odnosili ci zawodnicy, którzy później reprezentowali Polskę już na prawdziwych dorosłych igrzyskach olimpijskich.

Wystarczy spojrzeć na nasze biathlonistki, które przed kilkoma dniami wyleciały do PyeongChang. Wszystkie mają na swoim koncie sukcesy podczas OOM. Magdalena Gwizdoń wygrała ją w 1997 roku, Krystyna Guzik była najlepszą zawodniczką edycji z 2003 roku, Weronika Nowakowska sięgała po tytuły w 2006 i 2007 roku, Monika Hojnisz kolekcjonowała wygrane w 2010 roku, a Kamila Żuk stawała na najwyższym stopniu podium przed rokiem. Czy edycja z 2018 roku pozwoli wypłynąć kolejnemu talentowi, który będzie reprezentował nas za cztery lata w Pekinie?

Program imprezy tradycyjnie zamyka się w czterech konkurencjach. Już w środę rozegrane zostaną biegi sprinterskie. Biegi pościgowe zaplanowano na czwartek po to by po dniu przerwy powrócić do rywalizacji w biegach indywidualnych. Zawody zakończą się niedzielnymi wyścigami sztafet.

Oprócz medali OOM wręczane będą również medale Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowców. Co więcej wyniki zaliczane będą również do klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyka". Gra będzie się więc toczyć o naprawdę wysoką stawkę tym bardziej, że prowadzone będą również klasyfikacje wojewódzkie i klubowe. Tytuły najlepszych  w biathlonie sprzed roku bronić będą Dolny Śląsk oraz BKS WP Kościelisko.

Lista zakwalifikowanych do startu w XXIV OOM w sportach zimowych - Podkarpackie 2018:
JUNIORZY

JUNIORKI
JUNIORZY MŁODSI
JUNIORKI MŁODSZE