Młodsza z sióstr Chevalier mistrzynią Europy

Chloe Chevalier wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w biegu indywidualnym. Francuzka wygrała zawody rozgrywane w Ridnaun. Polki uplasowały się poza czołową dwudziestką.

Klucz do wygranej leżał dzisiaj na trasie. Chevalier pobiegła świetnie, w tym elemencie przegrała tylko ze Swietłaną Mironową, która jednak spudłowała trzykrotnie. Francuzka do czasu biegu dodała sobie tylko minutę, co pozwoliło jej wygrać z przewagą 48 sekund nad Alexią Runggaldier. Włoszka na przełomie grudnia i stycznie chorowała, co uniemożliwiło jej występy w aż trzech Pucharach Świata. Teraz wraca do formy i do brązowego medalu MŚ w biegu długim sprzed roku, dołożyła srebro ME. 

Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Sliwko, która pokonała zaledwie o pół sekundy Julię Żurawok. W przypadku Ukrainki możnna żartobliwie napisać, że "karma wraca". Trzy lata temu podczas MŚJ pokonała naszą Kingę Mitoraj o dwie dziesiąte sekundy.

To właśnie Mitoraj okazała się najlepszą z Polek. Podczas każdego pobytu na strzelnicy pudłowała po razie i ze stratą 4 minut i 28 sekund zajeła 22. miejsce. Cztery lokaty niżej uplasowała się Anna Mąka, która zaliczyła dwie karne minuty. Najniżej - na 47. miejscu - sklasyfikowano Karolinę Pitoń. Trzecia z Polek nieźle pobiegła (10. czas biegu), ale sporo pudłowałą (6 minut kary).

WYNIKI

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Chloe Chevalier