Szwajnos, Janik i Gembicka z dubletami

Marcin Szwajnos, Wojciech Janik oraz Daria Gembicka zwyciężyli w biegach sprinterskich podczas drugiego dnia zawodów „Celuj w Igrzyska” i z Jakuszyc wyjadą z dubletem. Wcześniej wyżej wymieniona trójka triumfowała bowiem w  biegach indywidualnych.

Rywalizacja o wygraną wśród juniorów stoczyła się pomiędzy przedstawicielami Kościeliska i Czarnego Boru. Ostatecznie najlepszy ponownie okazał się reprezentant tego pierwszego klubu. Marcin Szwajnos spudłował dwukrotnie i wyprzedził Przemysława Pancerza o niemal 50 sekund. Ten z kolei okazał się szybszy o 5 sekund od Wojciech Filipa i o 12 sekund od Tadeusza Nędzy-Kubińca.

Wśród juniorek piękne zwycięstwo odniosła Kamila Cichoń. Zawodniczka z Iwonicza-Zdroju zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się na strzelnicy. Spudłowała tylko raz i na mecie uzyskała czas lepszy od Magdy Piczury o minutę, podczas gdy trzecia Natalia Tomaszewska straciła do Cichoń już niemal dwie minuty.

Z podobną przewagą nad rywalami w kategorii junior młodszy wygrywał Wojciech Janik. Młodszy brat Mateusza jest obecnie zdecydowanie najszybszym biathlonistą w swoim roczniku. W odniesieniu pewnego zwycięstwa nie przeszkodziły mu nawet trzy karne rundy. Obok niego na podium stanęli Marcin Kaczanowski z Melafiru Czarny Bór oraz Bartłomiej Puto z BKS WP Kościelisko.

Swoją historię pojedynków zaczynają tworzyć Daria Gembicka i Karolina Janko. Póki co zawodniczka reprezentująca klub z Katowic prowadzi w tej rywalizacji 2:0, ale dzisiaj wygrała z biathlonistką z Chorzowa tylko o cztery sekundy. Rywalizację z tą dwójką nawiązała również Magda Żebrowska z PKO Harpagan Gdańsk, która ze stratą piętnastu sekund zajęła trzecie miejsce.

Do dość niespodziewanych rozstrzygnięć doszło wśród młodzików i młodziczek. Konrad Badacz oraz Anna Nędza-Kubiniec, którzy zdominowali rywalizację w swoich rocznikach w ostatnich dwóch sezonach, tym razem musieli uznać wyższość rywali. Badacz był trzeci, Nędza-Kubiniec dopiero szósta, a zwycięstwa odnieśli Jan Guńka z BKS WP Kościelisko i Amelia Jęczmieniak z Czarnego Boru. Identyczną przynależność klubową mieli triumfatorzy w najmłodszej kategorii wiekowej - młodzika młodszego i młodziczki młodszej - czyli Kacper Baran i Dominika Leśniara.

Podobnie jak wczoraj rywalizowano również w kategoriach seniorskich zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski. Przekonujące zwycięstwa ponownie odnieśli Tomasz Jurczak oraz Karolina Trzaska (oboje AZS AWF Wrocław).

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Wojciech Janik

 Polska | kobieta | Daria Gembicka

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos