Nowakowska pewna występu w biegu masowym

Dzisiejszy bieg na 15km dla trójki Polek będzie szansą za zakwalifikowanie się do rywalizacji w biegu masowym. Weronika Nowakowska ze względu na wysoką lokatę zajmowaną w Pucharze Świata startu w niedzielę jest już pewna.

Nowakowska zajmuje piętnastą lokatę w klasyfikacji generalnej, co gwarantuje jej automatyczny występ w biegu ze startu wspólnego. Pozostałe Polki są poza czołową 25-tką Pucharu Świata i o awans muszą powalczyć dobrym występem w biegu na 15km. Niestety obiekt w Ruhpolding jakoś nie leży naszym biathlonistkom. Obecne kadrowiczki tylko pięciokrotnie zajmowały tutaj miejsca w pierwszej dziesiątce - Weronika Nowakowska trzykrotnie, Magdalena Gwizdoń dwa razy, natomiast Krystynie Guzik i Monice Hojnisz ta sztuka się jeszcze nie udawała. Dzisiaj szansa na przełamanie. 

Spośród pierwszej piętnastki Pucharu Świata zabraknie trzech biathlonistek. Absencje Jekateriny Jurłowej-Percht i Wity Semerenko były planowane wcześniej, natomiast Justine Braisaz wycofała się ze startu ze względu na problemy żołądkowe i nie wystąpi również w sztafecie (zastąpi ją tam Marie Dorin Habert).

W cieniu walki o zwycięstwo w dzisiejszym biegu toczyć się będzie walka o małą kryształową kulę. Uprzywilejowana w tej walce jest Nadieżda Skardino, która wygrała pierwszy z biegów na 15km rozgrywany w Ostersund. Druga była wówczas Synnoeve Solemdal, a trzecia Julia Dżyma. Początek rywalizacji o 14:20.

LISTA STARTOWA