Bjoerndalen zdany na łaskę trenerów

Ole Einar Bjoerndalen zajął w środowym biegu indywidualnym 42. miejsce i nie wypełnił sportowych norm kwalifikacji narzuconych przez Norweski Związek Biathlonowy. Czy to oznacza, że najbardziej utytułowanego sportowca w historii zimowych igrzysk zabraknie w Pjongczang?

Teraz wszystko zależy od decyzji sztabu szkoleniowego reprezentacji Norwegii. Jeśli trenerzy uznają, że forma 44-latka rokuje dobrze i za miesiąc będzie w stanie wspomóc sztafetę, wciąż mogą powołać go do składu. Szanse na to wydają sie niewielkie, ale Bjoerndalen po biegu wydawał się nie tracić nadziei.

- Czy to był mój ostatni występ w karierze? O to należy spytać trenerów - odpowiadał lakonicznie. - Nie jestem w tak dobrej formie, w jakiej byłem w zeszłym roku. Miałem swoje problemy zdrowotne, ale nie będą o nich mówił w rozmowie z mediami - dodał.

Trudno wyobrazić sobie igrzyska olimpijskie bez Bjoerndalena. Młodsi koledzy z kadry wydają się być zakłopotani problemami swojego mistrza.

- Jest to dla niego trudna sytuacja. Ole niemal zawsze był naszym numerem jeden. Walka o kwalifikacje do drużyny nie jest czymś, do czego przywyknął - ocenia Johannes Boe. - Nie jestem pewien tego, co się teraz wydarzy, ale mam nadzieję, że po ogłoszeniu decyzji wszyscy będziemy mieli poczucie, że jest słuszna. Oczywiście ze względu na swoje dokonania powinien znaleźć się w drużynie, z drugiej jednak strony to póki co nie jest jego rok. Mam nadzieję, że zobaczymy Bjoerndalena na igrzyskach, ale tak samo mocno trzymam kciuki za pozostałych moich kolegów - dodał dyplomatycznie.

Dla Bjoerndalena starty w Ruhpolding już się zakończyły. Doświadczony zawodnik nie znalazł się w awizowanym składzie Norwegów na piątkowy wyścig sztafet, w biegu masowym nie wystartuje ze względu na brak kwalifikacji. Zawody w Anterselwie pierwsza reprezentacja Norwegii planowała opuścić. Dalsze plany Bjoerndalena pozostają póki co zagadką, podobnie jak plany jakie wobec Bjoerndalena mają norwescy trenerzy. Jak sam powiedział - jego los, zależy teraz od nich.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Ole Einar Bjoerndalen