Duszniki znów przegrały z pogodą

Puchar IBU Juniorów, który planowano w Dusznikach-Zdroju na 24-27 stycznia, zostały przeniesione do Novego Mesta. Organizatorzy przegrali z pogodą.

Wysokie temperatury uniemożliwiały produkcję sztucznego śniegu, na ten naturalny nie można było liczyć. Prognozy pogody na najbliższe tygodnie pozbawiały złudzeń, że obiekt będzie przygotowany jak należy, stąd po konsultacji z Arne Eidamem - dyrektorem zawodów z ramienia IBU - Komitet Organizacyjny imprezy podjął decyzję o jej odwołaniu.

Decyzją Komitetu Wykonawczego IBU nowym gospodarzem zawodów zostało Nove Mesto na Morawach - pierwotnie całkowicie pominięte przez IBU w tegorocznym kalendarzu. Program zawodów oraz ich termin pozostaje bez zmian. 

To drugi raz w przeciągu ostatnich trzech lat, gdy w Dusznikach-Zdroju nie udaje się rozegrać zaplanowanych zawodów rangi międzynarodowej. W 2016 roku seniorski Puchar IBU został przeniesiony do Ridnaun. Najważniejszą imprezą, która gościła na Duszniki Arena pozostają rozgrywane w styczniu 2017 roku Mistrzostwa Europy, które przez IBU zostały ocenione bardzo wysoko. Tym większa szkoda, że organizatorom nie udało się pójść za ciosem...