Goessner nie wróci już do biathlonu

Miriam Goessner ogłosiła zakończenie kariery biathlonowej. Niemka nie zamierza jednak całkowicie porzucać sportu.

Goessner pod koniec grudnia wyszła za mąż za alpejczyka Felixa Neureuthera. W październiku parze urodziła się córeczka Matylda. Po przerwie macierzyńskiej Goessner nie wróci na biathlonowe trasy. Ten rozdział życia jest już bowiem dla niej zamknięty.

- By liczyć się w biathlonie musiałabym strzelać bez pudła, a to jest już w moim przypadku niemożliwe - powiedziała 27-latka w wywiadzie dla ARD. - Nigdy nie byłam dobrym strzelcem. Z drugiej strony bieganie na nartach wciąż daje mi sporo radości - dodała.

Dlatego Goessner wznowi starty w biegach narciarskich. Przypomnijmy, że to właśnie w tej dyscyplinie wywalczyła medal igrzysk olimpijskich w Vancovuer. Była wówczas druga w biegu sztafetowym 4x5km.

Jako biathlonistka Goessner trzykrotnie wygrywała zawody Pucharu Świata - wszystkie w sezonie 2012/13, który był najlepszy w jej karierze. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła wówczas 9. miejsce. Z mistrzostw świata w 2011 oraz 2012 roku wracała ze złotymi medalami w sztafecie. Wiosną 2013 roku po upadku na rowerze doznała kontuzji kręgosłupa, która w efekcie zmusiła ją do przedwczesnego zakończenia sezonu i uniemożliwiła start na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Z kolei jesienią 2014 roku zaliczyła poważny wypadek podczas mistrzostw Niemiec w biathlonie na nartorolkach. Po powrocie po urazach nigdy już nie wróciła do dawnej formy i tylko raz plasowała się na pucharowym podium - w 2015 roku była trzecia w sprincie w Hochfilzen. Jej ostatnim biathlonowym startem był sprint podczas Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Miriam Goessner