Fourcade wygrał bieg pościgowy w Oberhofie, bracia Boe na podium

Martin Fourcade wygrał bieg pościgowy w Oberhofie. Kolejne miejsca na podium zajęli Johannes Boe i Tarjei Boe.

Jako pierwszy na trasę wyruszył Martin Fourcade, za nim na trasę w pościg rzucili się Johannes Boe i Emil Hegle Svendsen, którzy na odcinku biegowym szybko zredukowali stratę do Francuza. Na pierwszym strzelaniu cała trójka zameldowała się razem, ale tylko Svendsen był bezbłędny, jego rywale popełnili po jednym błędzie.

Drugie strzelanie Svendsen rozpoczął 11 sekund przed rywalami. Norweg strzelał bez pudła, zaś z goniącej go dwóki błąd popełnił Johannes Boe. Svednsen po drugim strzelaniu wyprzedzał Fourcade'a o nieco ponad 10 sekund. Na kolejnych miejscach plasowali się bracia Boe ze stratą wynoszącą około 20 sekund.

Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy zawodnicy z czołówki strzelali parami. Najpierw Fourcade i Svendsen, którzy trafaili w tarczę szybko i bezbłędnie. Potem bracia Boe, z których to młodszy Johannes zaliczył jedno pudło.

Przed czwartym strzelaniem Fourcade odskoczył Svendsenowi na około 10 sekund. Francuz do szybkiego biegu dołożył bezbłędne strzelanie i zapewnił sobie zwycięstwo w biegu pościgowym. Z kolei Svendsen nie zdołał umieścić jednego naboju w tarczy i stracił miejsce na podium na rzecz braci Boe, którzy nie spudłowali na ostatniej próbie strzeleckiej .

Ostatecznie Fourcade wbiegł na metę przed Johannesem Boe (6,3 sekundy straty) i Tarjei Boe (30,9 sekundy straty). Czwarty Svendsen do zwycięzcy stracił ponad minutę.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU NA DOCHODZENIE 
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade