Nikt nie dogonił Kuzminy w Oberhofie, Nowakowska czwarta!

Anastazja Kuzmina po raz kolejny nie dała szans rywalkom. Słowaczka wygrała bieg pościgowy w Oberhofie. Weronika Nowakowska na metę przybiegła jako czwarta. To najlepszy rezultat Polki w tym sezonie.

Liderka Pucharu Świata przez cały wyścig utrzymywała bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Pierwsze strzelanie było w jej wykonaniu bezbłędne, na drugim jeden raz nie udało jej się umieścić naboju w tarczy, ale mimo to wciąż pozostawała na pierwszym miejscu. W pogoń za Kuzminą rzuciły się Niemiki: Laura Dahlmeier i Franziska Hildebrand, która po trzeciej próbie strzeleckiej zbliżyła się do liderki na około 30 sekund. Na ostatnim strzelaniu Kuzmina nie popełniła błędu i z dużym komfortem wbiegła na metę jako pierwsza. 

W walce o kolejne miejsca na podium najlepsze okazały się Dorothea Wierer i Wita Semerenko, które dzięki bezbłędnemu strzelaniu przedarły się do czołówki z dalszych miejsc.

Nas najbardziej raduje świetna dyspozycja Weroniki Nowakowskiej. Polka spokojnie zaczęła dzisiejsze zawody. Szybko dała się dogonić ścigającym ją zawodniczkom, jednak odbiła to sobie na strzelnicy. Po pierwszym strzelaniu, na którym była bezbłędna, zajmowała siódmą lokatę. Drugie strzelanie w wykonaniu Polki również było perfekcyjne i Nowakowska wyszła na kolejne okrążenie na ósmej pozycji. Po trzecim polska biathlonistka strzelaniu przesunęła się o jedno "oczko" do przodu. Czwarte strzelania było kluczowe dla Nowakowskiej.  Polka znów strzelała bez pudła i wybiegła na trasę na czwartym miejscu. Medalistka MŚ w Kontiolahti nie dała rady poprawić swojej pozycji na ostatnim odcinku biegowym. Do trzeciego miejsca straciła niecałe siedem sekund.

Jak wypadły pozostałe Polki? Monika Hojnisz z trzema pudłami była 35., Magdalena Gwizdoń z pięcoma pudłami finiszowała na 39. pozycji, a na 40. miejscu uplasowała się Krystyna Guzik, która zaliczyła na strzelnicy trzy pudła.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU NA DOCHODZENIE
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Weronika Nowakowska