Czwarta wygrana Kajszewej, z Polek najwyżej Żuk

Kamila Żuk zajęła osiemnaste miejsce w biegu sprinterskim rozgrywanym w Osrblie w ramach Pucharu IBU. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Uliana Kajszewa.

Rosjanka triumfowała wcześniej w Sjusjoen oraz dwukrotnie w Lenzerheide i jest zdecydowaną liderką cyklu. Żeby liczyć się w dzisiejszych zawodach należało strzelać bezbłędnie. Kajszewa ten warunek spełniła, a do tego pobiegła najszybciej w całej stawce. Nad drugą Chloe Chevalier uzyskała siedem sekund przewagi, trzecia Kaia Nicolaisen straciła do niej trzynaście sekund. Zarówno Francuzka, jak i Norweżka również były bezbłędne.

Niestety żadnej z Polek ta sztuka się nie udała. Najbliżej tego była Kamila Żuk, która spudłowała raz w postawie leżąc. W nagrodę zajęła najwyższe miejsce spośród polskich biathlonistek. Ze stratą niemal półtorej minuty sklasyfikowano ją na osiemnastej pozycji. Pucharowe punkty wywalczyła również Kinga Mitoraj, która z dwoma karnymi rundami zajęła 35. miejsce.

Karolina Pitoń spudłowała w sumie trzykrotnie i sklasyfikowana została na 44. pozycji. Najsłabiej zaprezentowała się Anna Mąka, która przegrała z Kajszewą o ponad trzy minuty. Biathlonistka z Zakopanego spudłowała dwukrotnie i na liście wyników znajduje się na 66. pozycji.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk