Kuzmina: Po drugim strzelaniu poczułam dodatkową energię

Kiepskie warunki pogodowe nie przeszkodziły Anastazji Kuzminie w odniesieniu trzeciego w tym sezonie zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Po raz pierwszy w karierze udało się jej tego dokonać w Oberhofie.

Jedna pomyłka na strzelnicy nie przekreśliła szans słowackiej zawodniczki. Wygrała ze sporą przewagą nad rywalkami.

- Po moim pudle w czasie pierwszego strzelania myślałam sobie – jest dobrze, nadal jest dobrze, bo warunki na strzelnicy były bardzo zmienne. Po drugim strzelaniu poczułam dodatkową energię – powiedziała podczas konferencji prasowej.

W całej stawce tylko trzy zawodniczki nie biegały karnej rundy i nie były to nazwiska z czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kluczem do wygranej okazał się szybki bieg.

- Miałam dzisiaj dobrze przygotowane narty. Czułam to już przed startem – stwierdziła Kuzmina.

Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen, dla której było to zaledwie drugie podium w tym sezonie.

- Cieszę się, że w tych trudnych warunkach spudłowałam tylko raz. W sprincie po pierwszym strzelaniu nabiera się pewności. Podczas mojego drugiego strzelania wiał mocny wiatr, chybiłam raz i byłam zadowolona z tego rezultatu - powiedziała.

Znana z dobrego biegu Makarainen straciła do Kuzminy przeszło 35 sekund, ale jak sama stwierdziła, trasa była dziś bardzo wolna. Finka opowiedziała też, że przerwę świąteczną spędziła na treningu w Kontiolahti, gdzie panowały warunki pogodowe podobne jak w Oberhofie.

Trzecie miejsce należało do Veroniki Vitkovej, która już po raz czwarty w karierze stanęła na podium zawodów rozgrywanych na DKB Ski Arena. Ostatni raz udało się jej to trzy lata temu, kiedy wygrała tam bieg sprinterski, a w biegu masowym była druga.

- Lubię to miejsce, tę trasę, ale nie mam pojęcia, czemu akurat tutaj osiągam tak dobre wyniki – powiedziała czeska zawodniczka.

Początek biegu pościgowego pań zaplanowano na 6 stycznia o 12.15.

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Veronika Vitkova

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen