Hojnisz: Mam nadzieję, że po tych pierwszych punktach posypie się ich teraz cały worek

Monika Hojnisz wychodzi z kryzysu, który dopadł ją na początku sezonu. Pierwszy przebłysk pojawił się jeszcze w grudniu, gdy wygrała jeden z biegów w Pucharze IBU. Dzisiaj w Oberhofie zajęła 34. miejsce w sprincie. - Mam nadzieję, że po tych pierwszych punktach posypie się ich teraz cały worek – powiedziała biathlonistka z Chorzowa.

Brązowa medalistka mistrzostw świata w Novym Meście wraca do coraz lepszej formy. Dzisiaj uzyskała 22. czas biegu – najlepszy spośród wszystkich naszych czterech biathlonistek.

- Igrzyska tuż, tuż, wciąż nie jestem pewna wyjazdu, więc cieszę się, że coś się z moimi wynikami ruszyło. Na pewno nie było mi łatwo wrócić po świętach. Trochę się bałam tego startu tym bardziej, że 91 numer startowy nie ułatwiał mi sprawy. Musiałam bardzo długo czekać na swój start, a na dodatek w końcówce zawodów pogorszyły się warunki – powiedziała tuż po swoim biegu.

Wynik mógł być zdecydowanie okazalszy, gdyby nie dwie karne rundy w stójce. Do ósmego strzału wszystko się układało idealnie.

- Jestem wkurzona na swoją stójkę. Warunki miałam naprawdę dobre, ale po trzech strzałach zatrzymałam się, wypadłam z rytmu, co spowodowało naprawdę spore pudła. Punkty są, ale nie jest to jakikolwiek powód do dumy – dodała.

W podbudowaniu pewności siebie Hojnisz pomógł grudniowy występ w Pucharze IBU w Obertilliach. W biegu indywidualnym trafiła do tarczy w każdym z dwudziestu strzałów, co pozwoliło jej odnieść zwycięstwo.

- Nie powiem, że byłam zaskoczona, ale do dnia dzisiejszego jestem dumna z tamtego występu. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz gdy tak strzelałam w tym sezonie – skomentowała Hojnisz, która nie kryła zadowolenia z tego jak wypadły również jej koleżanki z zespołu. - Gratuluję Weronice świetnego występu, cieszę się, że jest progres w naszym wykonaniu i po raz pierwszy w sezonie wszystkie zdobyłyśmy punkty. Może w tym nowym roku w końcu wypali nam ta sztafeta – zakończyła.
 

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz