Deszcze niespokojne... rusza weekend PŚ w Oberhofie

Opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem - taką pogodę przewidują synoptycy na nadchodzące dni w Oberhofie. Pogoda nie odstraszyła jednak nikogo - na liście startowej czwartkowego biegu sprinterskiego pań znalazły się wszystkie najlepsze biathlonistki tego sezonu. Zobaczymy również cztery Polki.

Po udanych startach w zawodach Pucharu IBU w Obertilliach do rywalizacji na najwyższym poziomie powraca Monika Hojnisz, która powalczy o swoje pierwsze pucharowe punkty w sezonie. Obok niej na starcie staną również Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń.  Spośród naszej czwórki najlepszym rezultatem wywalczonym na DKB Ski Arena w Oberhofie pochwalić się może Krystyna Guzik, która przed czterema laty w biegu masowym finiszowała na szóstym miejscu. W pierwszej dziesiątce w pierwszych zawodach nowego roku plasowały się w przeszłości również Nowakowska i Gwizdoń.

Tylko jedna zawodniczka z czołowej trzydziestki aktualnego zestawienia Pucharu Świata nie została zgłoszona do udziału w czwartkowym sprincie. Jest nią Marte Olsbu z Norwegii, która w klasyfikacji zajmuje jedenastą lokatę. Na starcie nie zobaczymy w dalszym ciągu Gabrieli Koukalovej, która jesienią zmagała się z kontuzją łydki i nie doszła jeszcze do pełni formy, Jej absencja oznacza, że spośród 95 zawodniczek widniejących na liście startowej tylko dwie mogą pochwalić się wygranymi w Oberhofie. Trzykrotnie wygrywała tam Daria Domraczewa, jedno zwycięstwo na koncie ma Marie Dorin Habert. Pozycje liderek pod tym względem - Magdalena Forsberg i Liv Grete Skjelbreid-Poiree wygrywały w Oberhofie sześciokrotnie - nie będą więc na pewno w tym roku zagrożone.

Początek czwartkowej rywalizacji o 12:30. Już pół godziny wcześniej w Eurosporcie 1 planowane jest studio wprowadzające do biegu. Transmisja w Polsacie Sport rozpocznie się o 12:20.

LISTA STARTOWA