Hojnisz wraca do składu

Trenerzy reprezentacji Polski podali składy na rozpoczynające się w czwartek zawody Pucharu Świata w Oberhofie. O pierwsze pucharowe punkty w sezonie powalczy Monika Hojnisz, która dobrymi występami podczas Pucharu IBU w Obertilliach wywalczyła sobie powrót do drużyny.

Oprócz Hojnisz w Oberhofie zaprezentują się również Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik oraz Magdalena Gwizdoń. Ta czwórka wystartuje w sprincie, biegu na dochodzenie oraz w sztafecie. Powołanie dla Hojnisz oznacza, że do rywalizacji w Pucharze IBU powróci Kamila Żuk. Obok niej w Osrblie wystartują również Kinga Mitoraj, Anna Mąka oraz Karolina Pitoń.

W rywalizacji mężczyzn nasz kraj w Oberhofie reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Mateusz Janik. Po sprincie zawodnicy, którzy nie zakwalfikują się do biegu na dochodzenie przeniosą się do Osrblie by wystartować w kolejnym biegu sprinterskim. W niedzielę wzmocnieni Andrzejem Nędzą-Kubińcem lub Tomaszem Jakiełą ponownie pojawią się w Oberhofie i staną na starcie biegu sztafetowego.

Zawody w Oberhofie rozpoczną się w czwartek od biegu sprinterskiego pań. Na piątek przewidziano sprint mężczyzn, na sobotę biegi poścgiowe, a na niedzielę wyścigi sztafet.

fot. Szymon Sikora/PZBiath

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz