Pracowity weekend Biało-Czerwonych

To będzie intensywny weekend dla śledzących doniesienia z biathlonowych tras. Od piątku będą nasłuchiwać wieści z Hochfilzen, Lenzerheide oraz Obertilliach. W zawodach wystartuje w sumie 25 Biało-Czerwonych.

Od Pucharu Świata przez Puchar IBU po Puchar IBU Juniorów – tak zapowiada się najbliższy weekend. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników i zawodniczek będzie fakt, że wielu z nich czekają trzy biegi w ciągu trzech dni. Tak będzie chociażby w Hochfilzen, gdzie tradycyjnie zaplanowano drugą rundę Pucharu Świata. Program zawodów w Hochfilzen jest skondensowany i zakłada trzy starty w ciągu trzech dni – w piątek rozegrane zostaną sprinty, w sobotę biegi na dochodzenie, a w niedzielę pierwsze w tym sezonie biegi sztafetowe.

Trenerzy Tobias Torgersen i Nikołaj Panitkin nie zdecydowali się na zmiany w składzie.  W Austrii wystartuje ta sama ósemka, która reprezentowała nas w Ostersund. Wśród pań wystartują Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice) oraz Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec).

– Dopóki nie będzie jakichś niedyspozycji to nie zamierzam zmieniać składu. Bardzo mi przykro, że mamy tylko cztery miejsca startowe, bo Kamila Żuk i Kinga Mitoraj również zasługują na starty w Pucharach Świata – powiedział trener Tobias Torgersen.

W sprincie mężczyzn zaprezentują się Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko). W niedzielnej sztafecie do tej trójki dołączy Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), który wcześniej startować będzie w Lenzerheide w Pucharze IBU.

Obok niego w Szwajcarii wystartują Anna Mąka, Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) oraz Tomasz Jakieła i Tomasz Zięba (BKS WP Kościelisko), którzy wystartują w sztafetach mieszanych (piątek), sprintach (sobota) oraz biegach na dochodzenie (niedziela). Warto nadmienić, że dla Lenzerheide będzie to debiut w roli gospodarza zawodów tej rangi.

Trzecie pole bitwy to Obertilliach, gdzie zainauguruje trzecia edycja Pucharu IBU Juniorów. Udział w nich weźmie kadra młodzieżowa pod opieką Nadii Biełowej. Powołania do składu otrzymali: Joanna Jakieła, Paulina Pawliczek, Magda Piczura, Natalia Tomaszewska (BKS WP Kościelisko), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój), Daria Gembicka (UKS Lider Katowice) oraz Wojciech Filip, Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór), Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław), Łukasz Sidorowicz (AZS AWF Katowice) i Marcin Szwajnos (BKS WP Kościelisko). Organizatorzy zaplanowali dwa biegi sprinterskie.