Żuk z trzecim złotem OOM

Po dniu przerwy młodzi biathloniści wrócili do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gwiazdą zawodów w Jakuszycach jest bez wątpienia Kamila Żuk, która w biegu na dochodzenie wywalczyła swój trzeci złoty medal na tych zawodach.

Dominacja Żuk po raz kolejny ujawniła się w przewadze jaką miała nad kolejną zawodniczką. Na możliwość pogratulowania srebrnej medalistce Kamili Cichoń czekała na mecie niemal pięć i pół minuty. Bynajmniej nie był to jednak jakiś rewelacyjny występ Żuk, która spudłowała aż ośmiokrotnie. Przewaga biegowa jaką ma nad rywalkami oraz różnica po sprincie pozwoliła jej na bezpieczne zachowanie prowadzenia w biegu. Brązowy medal wywalczyła Klaudia Szpak, a zwyciężczynią klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" została Patrycja Rutecka.

Ciekawie zapowiadała się rywalizacja wśród juniorów. Po sprincie Tomasza Jakiełę i Marcina Szwajnosa dzieliła tylko sekunda. Lepiej dysponowany w poniedziałek był drugi z zawodników z Kościeliska, który spudłował pięć razy i na mecie wyprzedził swojego kolegę o niecałą minutę. Jakieła złoto przegrał na drugim strzelaniu, podczas którego ani razu nie trafił do tarczy. W sumie zanotował dziewięć pudeł. Najlepiej z grona medalistów strzelał Bartłomiej Filip. Zwycięzca klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" zaliczył cztery karne rundy, ale straty do prowadzącej dwójki były zbyt duże by je odrobić.

Drugie złoto wśród juniorek młodszych zdobyła Joanna Jakieła, która mimo, że po każdym ze swoich strzelań pokonywała przynajmniej jedną karną rundę, i tak udało sie obronić przewagę po sprincie nad Pauliną Wąsalą. Na trzecie miejsce awansowała Marcelina Badacz. Zawodniczka MKS Karkonosze Jelenia Góra po raz kolejny nieźle spisała się na strzelnicy. Spudłowała tylko trzy razy, co było najlepszym osiągnięciem w stawce. To właśnie Badacz zgromadziła na swoim koncie najwięcej punktów i zwyciężyła w klasyfikacji końcowej cyklu "Celuj w Igrzyska".

Najbardziej zażarta walka o zwycięstwo w "Celuj w Igrzyska" była wśród juniorów młodszych. Przed ostatnim biegiem Michał Szwast miał tylko sześć punktów przewagi nad Krystianem Kałużnym. Lider cyklu biegu na dochodzenie nie zaliczy do udanych, bo zajął tylko dziewiąte miejsce. Najgroźniejszy rywal był jednak siódmy, co pozwoliło Szwastowi obronić dwupunktowe prowadzenie i wygrać klasyfikację końcową. Ścisk w czołówce był jednak ogromny. Czołową siódemkę dzieliło tylko osiemnaście punktów! Złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na dochodzenie wygrał Wojciech Filip, który wyprzedził zwycięzcę sprintu Mateusza Gierczyka. Brąz wywalczył Wojciech Janik, dzięki czemu UKN Melafir Czarny Bór może się pochwalić kompletem dziewięciu indywidualnych medali w tej kategorii wiekowej podczas mistrzostw w Jakuszycach.

We wtorek rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Jest to ostatnia konkurenja tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

BIEG NA DOCHODZENIE JUNIOREK
BIEG NA DOCHODZENIE JUNIORÓW
BIEG NA DOCHODZENIE JUNIOREK MŁODSZYCH
BIEG NA DOCHODZENIE JUNIORÓW MŁODSZYCH

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Wojciech Filip

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła

 Polska | kobieta | Kamila Żuk