Złoto dla Włoch, start Polek pod znakiem pudeł

Włoszka Michaela Carrara została mistrzynią świata juniorek w konkurencji sprintu. Srebro przypadło w udziale Ingrid Landmark Tandrevold z Norwegii. Na najniższym stopniu podium stanęła Myrtille Begue reprezentująca Francję.

Dla niespełna 20-letniej Włoszki był to życiowy występ. W dotychczasowych startach indywidualnych jej najlepszym wynikiem było 13 miejsce w sprincie w tegorocznym Juniorskim Pucharze IBU w Lenzerheide. Teraz dwukrotnie strzelała czysto i o przeszło 15 sekund wyprzedziła drugą, dużo bardziej utytułowaną Tandrevold, która z kolei musiała pobiec karną rundę po pierwszym strzelaniu. Begue prezentowała idealną formę strzelecką, jednak do Carrary straciła już 31,5 sekundy.

Ponownie formą strzelecką nie popisała się Kamila Żuk. Dwukrotnie pudłowała zarówno w pierwszym, jak i drugim strzelaniu, ostatecznie zajmując 27 lokatę. Cztery karne rundy musiała pobiec również Kamila Cichoń – w tym aż trzy po pierwszym pobycie na strzelnicy. Jej rezultat to miejsce 57, co pozwala jednak na jej start w biegu na dochodzenie.

Wyniki

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Myrtille Begue

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold