Pościg dla Virolainen, spadek Mąki

Daria Virolainen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Rosjanka wygrała bieg na dochodzenie w Osrblie. Anna Mąka finiszowała na 25. miejscu.

Jedyna Polka w stawce dobrze zaczęła. Po pierwszym bezbłednym strzelaniu wyszła nawet na piętnastą pozycję. Pięć pudeł podczas kolejnych wizyt na strzelnicy nie pozwoliło jednak Mące utrzymać miejsca w drugiej dziesiątce. Ostatecznie ze stratą ponad czterech i pół minuty przecięła linię mety jako 25. w kolejności. W klasyfikacji generalnej awansowała na 23. miejsce.

Prowadzenie utrzymała Daria Virolainen. Rosjanka dzięki zwycięstwu powiększyła przewagę nad drugą w klasyfikacji Anną Nikuliną do 129 punktów. Na mecie dzisiejszego wyścigu Virolainen utrzymała czternastosekundową przewagę nad Leą Johanidesovą. Czeszka jako jedna z dwóch biathlonistek w całej stawce była bezbłędna. Na trzecie miejsce z pierwszego spadła Denise Herrmann. Niemka pudłowała w co czwartym strzale i na finiszu straciła do Virolainen 21 sekund.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwa etapy Pucharu IBU. W Kontiolahti oraz w Otepaa zawodniczki czeka jeszcze pięć startów indywidualnych.