Starych ponownie złota, 6. miejsce Hojnisz

Rosjanka Iryna Starych triumfowała w biegu pościgowym rozegranym podczas Mistrzostw Europy w Dusznikach. Jedyną Polką w czołowej "10" była tym razem Monika Hojnisz (6. lokata).

Wczorajszy sprint nie przyniósł niespodziewanych rozstrzygnięć, na czołowych miejscach znajdowały się uznane zawodniczki i to one także dziś wywalczyły medale.

Pierwsza selekcja wśród faworytek została przeprowadzona na drugim strzelaniu: biegnące za Dżymą Witkowa i Slepcowa zaliczyły po pudle, Niemki Nadine Horchler i Denise Herrmann - po dwa.

Pudło Dżymy w 15. strzale spowodowało, że przewaga Ukrainki nad bezbłędną Rosjanką Starych zmalała do dwóch sekund.

Na czwartym strzelaniu Dżyma zanotowała kolejne pudło i Starych miała 14 sekund przewagi nad Ukrainką i Slepcową. Dobre tempo Starych na piątym okrążeniu nie pozwoliło zbliżyć się rywalkom, a Dżyma z łatwością pokonała Slepcową w pojedynku biegowym.

Polki kolejny raz walczyły dzielnie, ale nie udało się zdobyć premierowego medalu na zawodach w Dusznikach.

Dobre tempo Hojnisz (startującej z 16. miejsca, z ponad minutową stratą do Dżymy) na drugiej pętli biegowej i drugie bezbłędne strzelanie - przesunęło ją na tym okrążeniu z 13. na 6. miejsce. Jedyne pudło Polka zanotowała w przedostatnim - 19. strzale, i po porażce na finiszu z Mironową Hojnisz sklasyfikowano na 6. miejscu. 

Dwa pudła Gwizdoń na pierwszym strzelaniu wyłączyły Polkę z walki o medale. Łącznie 5 karnych rund zepchnęło naszą doświadczoną zawodniczkę na 15. lokatę.

Kinga Mitoraj ruszała na trasę z ponad 3 minutową stratą, bez szans na walkę o czołowe pozycje. Trzy karne rundy i słaby występ biegowy dały jej 41. miejsce.

Karolina Pitoń na pierwszych trzech strzelaniach notowała po 2 niecelne strzały i została zdublowana (sklasyfikowano ją na 51. pozycji).

Krystyna Guzik nie zdecydowała się na występ w biegu pościgowym.

Najlepszy czas dzisiejszych zmagań, po odjęciu wyników ze sprintu, miała Iryna Starych, z ponad pół minutową przewagą nad Weroniką Witkową. Czwarty czas dnia zanotowała Monika Hojnisz.

Największy awans zanotowała Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold (z 48. na 16. miejsce), która jako jedyna obok Starych trafiła wszystkie 20 strzałów.

 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Julia Dżyma

 Rosja | kobieta | Swietłana Slepcowa

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń