Drugi złoty medal Łoginowa w Mistrzostwach Europy!

Aleksander Łoginow zwyciężył w biegu na dochodzenie, rozegranym w ramach Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Srebrny medal wywalczył jego kolega z reprezentacji Jewgienij Garaniczew, a podium uzupełnił Łotysz Andrejs Rastorgujevs. Polacy nie startowali.

Jak można było przypuszczać Aleksander Łoginow już po niecałym kilometrze zniwelował pięciosekundową stratę do zwycięzcy sprintu Władimira Ilijewa. Rosjanin strzelał ponadto jak karabin maszynowy i już po pierwszym strzelaniu zostawił za plecami Bułgara, który musiał pokonywać dwie karne rundy i spadł ostatecznie na siódmą pozycję. Bezbłędni byli za to kolejni zawodnicy: Andrejs Rastorgujevs i Krasimir Anew.

Podczas drugiej rundy biegowej Andrejs Rastorgujevs zmniejszył nieco stratę do biegnącego na czele Łoginowa, jednakże Rosjanin ponownie strzelał bardzo szybko i jeszcze powiększył swoją przewagę nad kolejnymi rywalami. W obliczu pudeł Ilijewa, Anewa oraz Rastorgujevsa na drugą lokatę przesunął się Jewgienij Garaniczew, który w tym momencie rywalizacji tracił do lidera ponad 30 sekund.

Na trzeciej pętli biegowej goniąca prowadzącego Rosjanina dwójka: Rastorgujevs i Garaniczew, nie była w stanie odrobić strat. Ponadto świetnie dysponowany w dniu dzisiejszym Łoginow ponownie strzelał bezbłędnie i znowu powiększył swoją przewagę do prawie minuty, gdyż zarówno Łotysz, jak i biegnący obok niego Rosjanin, musieli pokonywać karną rundę. Na drugie miejsce przesunął się Aleksiej Wołkow, który podczas wszystkich trzech prób strzeleckich w dniu dzisiejszym był bezbłędny. W górę klasyfikacji przesunął się także rewelacyjnie strzelający w tych mistrzostwach Norweg Vetle Sjastad Christiansen.

Wołkow nie zdołał utrzymać drugiej lokaty na trasie. Rosjanin został wyprzedzony zarówno przez Garaniczewa, jak i Rastorgujevsa. Swoją stratę do niego odrobił także Christiansen. Podczas czwartego strzelania pierwsze pudło w dniu dzisiejszym zanotował Łoginow. Posiadana jednak przez niego prawie minutowa przewaga była na tyle bezpieczna, że ostatnią rundę biegową mógł pokonywać w spokojnym tempie i cieszyć się z kolejnego sukcesu na tych mistrzostwach. Rosjanin w trzech indywidualnych startach wywalczył trzy krążki, w tym dwa złote, dając tym samym trenerom do myślenia w kontekście swoich startów na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Hochfilzen.  

Za plecami fenomenalnego dziś Łoginowa rozegrała się walka o dwa pozostałe medale. Jako jedyny z czołówki bezbłędnie strzelał Jewgienij Garaniczew i to on, ze sporą przewagą wybiegł na trasę za plecami swojego kolegi z reprezentacji. Trzecie miejsce przy wybiegnięciu na ostatnią rundę biegową zajmował Aleksiej Wołkow, który do samej mety walczył o brązowy medal z bardzo dobrze biegnącym Andrejsem Rastorgujevsem. Łotysz bardzo szybko zniwelował dwanaście sekund straty i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksander Łoginow

 Rosja | mężczyzna | Jewgienij Garaniczew

 Łotwa | mężczyzna | Andrejs Rastorgujevs