Pokaz siły Rosjanek, Żuk z awansem

Kamila Żuk zajęła 22. miejsce w biegu na dochodzenie podczas zawodów Pucharu IBU w Martell. Całe podium zajęły biathlonistki z Rosji.

Wygrała Daria Virolainen przed powracającą do rywalizacji po trzyletniej dyskwalifikacji za doping Iriną Starych i Wiktorią Sliwko. Jakby tego było mało Swietłana Mironowa finiszowała jako piąta, Anna Nikulina była siódma, a Swietłana Slepcowa przecięła linię mety jako dziewiąta! Najwyżej klasyfikowaną nie-Rosjanką była zwyciężczyni wczorajszego sprintu Julia Simon, która zajęła piątą lokatę.

Z Polek najlepiej zaprezentowała się Kamila Żuk. Biathlonistka z Sokołowska spudłowała łącznie pięciokrotnie, a mimo to udało jej się awansować o kilka lokat względem sprintu. Na mecie zameldowała się na 22. miejscu.

Bez pucharowych punktów zmagania ukończyły Karolina Pitoń i Dominika Bielecka. Ta pierwsza spudłowała siedmiokrotnie i zajęła 44. miejsce, druga zaliczyła pięć karnych rund i sklasyfikowana została na 46. lokacie.

Pod nieobecność sióstr Horchler nową liderką cyklu została Daria Virolainen.