Martin Fourcade nie dał zbyt długo o sobie zapomnieć i w biegu pościgowym zanotował kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Jako drugi na mecie zameldował się reprezentant gospodarzy Arnd Peiffer. Miejsce na podium utrzymał ponownie trzeci Dominik Windisch.

Fourcade pomimo startu z ósmego miejsca szybko przesunął się do przodu, a po trzecim strzelaniu już przewodził stawce. Problemem okazało się dla niego czwarte strzelanie, które odbywało się przy szczególnie silnych porywach wiatru.

- To trudna sytuacja, czasami przeczekanie jest najlepszą możliwą decyzją, tak jak było to dzisiaj. Z powodu wiatru to był bardzo taktyczny wyścig, moim celem było dzisiaj zachowanie spokoju, a po pierwszym strzelaniu wiedziałem, że jest szansa na dobry wynik – opowiedział biathlonista. 

]Drugie miejsce Peiffera to jego najlepszy rezultat w tym sezonie, osiągnięty w dodatku przed własną publicznością. Nie przeszkodziły mu w tym trzy pudła. Niemiec był jednak zaskoczony, że po dwóch karnych rundach, jakie musiał pobiec po ostatnim strzelaniu, nadal znajdował się na drugim miejscu.

- Kiedy dobiegłem na strzelnicę na ostatnie strzelanie, widziałem, że Martin strzelał czysto. Byłem zdziwiony, ale pomyślałem, że to nie będzie trudne. Potem stałem tam i moja lufa chwiała się na wietrze. Zajęło mi to trochę czasu, ale inni mieli ten sam problem – stwierdził Niemiec. 

Windisch utrzymał trzecie miejsce, ale musiał na mecie stoczyć sprinterski pojedynek z Emilem Hegle Svendsenem, którego wyprzedził zaledwie o ułamki sekund. Było to przede wszystkim rezultatem wybiegu taktycznego.

- Na ostatnim okrążeniu zastanawiałem się nad moją strategią. Widziałem, że Svendsen jest zmęczony, ale wydaje mi się, że trochę udawał. Kiedy mnie wyprzedził, pomyślałem, że to jest dla mnie szansa, bo ostatnia prosta przed metą to bieg pod wiatr. Nie mogłem zbyt wiele do niego stracić, a potem zaatakować w ostatnim momencie - powiedział.

Ostatnim akordem tegorocznego Pucharu Świata w Oberhofie będą biegi masowe. Niedzielny start panów zaplanowano na 12.30.  

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Dominik Windisch

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Niemcy | mężczyzna | Arnd Peiffer