Rosjanki dominują w sprincie

Triumfem Darii Virolainen przed rodaczkami Uljaną Kajszewą oraz Anną NIkuliną zakończył się sprint w Austriackim Obertillach. Z Polek punkty wywalczyła jedynie Anna Mąka, która była 19. 

Kluczem do tak dobrego występu Rosjanek była przede wszystkim świetna postawa na trasie – trzy z czterech najlepszych czasów biegu należało właśnie do Virolainen, Kajszewej oraz Nikuliny. Zdecydowanie najszybszą z nich była jednak Virolainen, która nawet pomimo jednej pomyłki na strzelnicy była w stanie uzyskać lepszy czas od bezbłędnej i drugiej na mecie Uljany Kajszewej. Trzecia Anna Nikulina również zaliczyła na strzelnicy jedną pomyłkę, jednak jej strata do czołowej dwójki była już nieco większa.

Czwartą z zawodniczek z najlepszym rezultatem biegowym była Enora Latuilliere. Francuzka spudłowała tylko raz, ale nieco wolniejsze strzelanie zdecydowało, iż Latuilliere uplasowała się tuż za podium. Ciekawostką był występ zawodniczki, która stała już w tym sezonie na podium Pucharu Świata. Mowa o Darii Jurkiewicz, która na strzelnicy myliła się dwukrotnie i sklasyfikowana została tuż za czołową dziesiątką.

Wśród Polek nie zawiodła jedynie Anna Mąka. Nasza reprezentantka z jednym pudłem uplasowała się na 19. pozycji. Karolina Pitoń myliła się czterokrotnie i bieg ukończyła na 47. miejscu. Z kolei Dominika Bielecka była zmuszona pokonywać aż pięć karnych rund, przez co sklasyfikowana została na 66. pozycji. 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Daria Virolainen