Merkuszyna najlepsza w Ridnaun

Anastazja Merkuszyna zwyciężyła w sobotnim sprincie rozgrywanym w Ridnaun. Najlepszą z Polek była Anna Mąka, która uplasowała się na 28. pozycji.

Dla zawodniczki z Ukrainy było to drugie zwycięstwo na włoskiej ziemi - po czwartkowym triumfie w supermikście, Merkuszyna dołożyła dziś kolejne w biegu sprinterskim. Nie było to jednak żadne zaskoczenie, bowiem Ukrainka nie tylko strzelała bezbłędnie, ale była też zdecydowanie najszybsza na trasie. Za jej plecami uplasowała się Uljana Kajszewa. Rosjanka również była bezbłędna, jednak wolniejszy bieg spowodował, że strata do zwyciężczyni wyniosła ponad pół minuty. Na podium miejsce znalazło się dla również bezbłędnej reprezentantki Niemiec, Karolin Horchler.

Polki nie zachwyciły. Z punktami bieg zakończyła jedynie Anna Mąka, która z dwoma pudłami wywalczyła 28. lokatę. W jutrzejszym biegu na dochodzenie zobaczymy również Karolinę Pitoń. Polka myliła się czterokrotnie i bieg ukończyła na 53. pozycji.Ostatnia z naszych reprezentantek, Dominika Bielecka zanotowała pięć pudeł i slasyfikowana została na 66. miejscu.