Bez nowych twarzy u Szwajcarów

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił nazwiska biathlonistów i biathlonistek powołanych na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Ostersund. Nie ma w tym gronie żadnych niespodzianek.

Po raz pierwszy podopieczni trenerów Joerna Wollschaegera i Armina Auchentallera byli w stanie przygotowywać się na śniegu bez konieczności opuszczania Szwajcarii. Wszystko dzięki nowoczesnemu obiektowi w Lenzerheide, który moża naśnieżać także przy dodatnich temperaturach. Na podstawie wewnętrznych testów wyłoniono skład, który wystartuje w Ostersund. 

Znalazły się w nim dwie siostry Gasparin - Selina oraz Aita. Trzecia z sióstr, Elisa, która poprzedni sezon opuściła ze względu na problemy ze zdrowiem sezon rozpocznie od występów w Pucharze IBU. Skład uzupełniają Ladina Maier-Ruge oraz medalistka ostatnich MŚJ Lena Haecki.

Liderem męskiej kadry pozostaje Benjamin Weger, którego wspierać będzie pokazujący się z coraz lepszej strony Serafin Wiestner. Bilet do Szwecji wywalczyli sobie również Mario Dolder i Jeremy Finello.