Fabien Claude w składzie Francuzów na Ostersund

Fabien Claude dołączył do składu "Trójkolorowych" na zawody Pucharu Świata w Ostersund. Dla 22-latka będzie to szansa na drugi w karierze pucharowy występ. Co ciekawe francuski sztab szkoleniowy nie zdecydował się wystawić pełnego składu wśród pań.

Pięć miejsc w zespole francuskim na pierwsze zawody Pucharu Świata znany był od dawna. Trudno przecież sobie wyobrazić by w składzie zabrakło biathlonistów takich jak Martin Fourcade, Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix, Quentin Fillon Malliet czy Simon Desthieux. Ostatnie szóste miejsce trenerzy zarezerwowali dla Fabiena Claude'a.

22-latek świetnie wypadł w przedsezonowych sprawdzianach. W przeszłości dwukrotnie sięgał po mistrzostwo świata juniorów. Bedzie to dla niego drugie podejście do startu w Pucharze Świata. W swoim debiucie wyprzedził zaledwie siedmiu konkurentów. W biegu indywidualnym w Ruhpolding w styczniu bieżącego roku zajął 96. miejsce. Biathlon uprawiają również dwaj jego bracia. Starszy o trzy lata Florent startował w Pucharze Świata wielokrotnie, ale bez większych sukcesów. Młodszy o pięć lat Emilien wygrał sprint podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

Liderką kadry żeńskiej będzie Marie Dorin Habert. Obok niej w składzie znalazły się doświadczona Anais Bescond oraz młode Anais Chevalier, Celia Aymonier oraz Justine Braisaz. Trenerzy, pomimo że mieli takie prawo, nie zdecydowali się powołać szóstej zawodniczki. Być może dołączy ona do składu po zawodach Pucharu IBU w Beitostolen. Wystąpią tam Chloe Chevalier, Enora Latuilliere, Coline Varcin, Julia Simon, Lena Arnaud i Estelle Mougel.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Fabien Claude