Ukrainki najlepsze w Sjusjoen

W niedzielnym biegu ze startu wspólnego w Sjusjoen Polki już nie startowały. Najlepsze okazały się reprezentantki Ukrainy. Wygrała Julia Dżyma przed Ołeną Pidhruszną.

Dżyma prowadziła niemal od samego początku. W odniesieniu wygranej nie przeszkodziła jej nawet jedna karna runda. Koleżanka ze złotej sztafety igrzysk w Soczi Ołena Pidhruszna strzelała bezbłędnie, a mimo to straciła do Dżymy aż 18 sekund. Na trzecim miejscu finiszowała Justine Braisaz. Młoda Francuzka na początku sezonu wydaje się być w fenomenalnej formie. Jej wczorajsze zwycięstwo w sprincie nie było przypadkiem. Dzisiaj wywalczyła trzecią lokatę mimo aż trzech karnych rund na koncie.

Najlepszą Norweżką okazała się zupełnie nieoczekiwanie Karoline Erdal, która finiszowała jako czwarta. Tiril Eckhoff popisała się świetnym biegiem, ale aż sześć pudeł sprawiło, że zajęła dopiero szóste miejsce. Obie Norweżki przedzieliła Anais Bescond, która na półmetku była nawet druga - tuż za Dżymą.

W biegu nie startowały Polki, które po wczorajszym sprincie wróciły do Dombas. Na zgrupowaniu w tej miejscowości przebywać będą do 17 listopada.

Powiązane osoby

 Ukraina | kobieta | Julia Dżyma

 Ukraina | kobieta | Ołena Pidhruszna