Tandrevold w kadrze Norwegii

Norweski Związek Biathlonu powołał kadry na sezon 2016/17. Obie grupy - żeńska i męska - zostały powiekszone i będą liczyć po siedem osób. Nową twarzą w kobiecym zespole jest utalentowana juniorka Ingrid Landmark Tandrevold.

Oprócz 19-latki Tandrevold, do kobiecej kadry dołączyły znajdujące się w ubiegłym sezonie na jej zapleczu Kaia Woeien Nicolaisen i Hilde Fenne. Fenne powraca do pierwszej kadry po rocznej przerwie. W kadrze zabrakło Elise Ringen która postanowiła zakończyć karierę. W męskiej drużynie debiutantem jest Erlend Bjoentegaard. Pozostała szóstka to kadrowicze z poprzedniego sezonu z Ole Einarem Bjoerndalenem na czele, który postanowił przedłużyć karierę o kolejne dwa lata. 

Zmiany dotyczą nowego kierownictwa związku. Na stanowisko prezesa rekomendowany został Erlend Slokvik. Przez ostatnie 10 lat związkiem kierował Tore Boeygard, który już jesienią zapowiedział, że po sezonie odchodzi.

Kadra kobiet - Tirill Eckhoff, Marte Olsbu, Fanny Horn Birkeland, Synnoeve Solemdal, Hilde Fenne, Kaia Woeien Nicolaisen, Ingrid Landmark Tandrevold
Kadra mężczyzn - Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, Henrik L'Abee-Lund, Lars Helge Birkeland, Erlend Bjoentegaard.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold