Penar z Janikiem dobrze, ale tylko do półmetka

Mistrzem Europy juniorów w biegu na dochodzenie został David Zobel. Rafał Penar i Mateusz Janik spisywali się rewelacyjnie, ale tylko do półmetka.

Polacy bez żadnych kar przebrnęli przez pierwsze dwa strzelania. Penar awansował dzięki temu z 21. miejsca na 5. pozycję, Janik przesunął się z 46. lokaty na 27. miejsce. Niestety w stójce zaczęły się schody. Penar spudłował pięć razy, a Janik trzy. Obu kosztowało to utratę pozycji. Zajęli odpowiednio 17. i 37. miejsce.

W biegu uczestniczyło jeszcze dwóch Polaków. Tomasz Zięba z sześcioma pudłami zajął 51. miejsce, a Bartłomiej Filip nie ukończył rywalizacji.

Wygrał David Zobel, który na trasę ruszał jako trzeci. Dwa pudła, szybki bieg i niemoc rywali zaowocowały złotym medalem. Na podium zmieścili się jeszcze Emilien Jacquelin z Francji oraz Anton Dudczenko z Ukrainy.

Słabo zaprezentował się Wiktar Kryuko. Zwycięzca dwóch poprzednich biegów w Pokljuce tym razem biegał aż siedem karnych rund i spadł na ósme miejsce. Lokatę niżej uplasował się drugi zawodnik sprintu Dominic Reiter.