Polki szybkie, ale z pudłami

Mistrzynią Europy juniorek w biegu indywidualnym została Anastazja Merkuszyna. Kinga Mitoraj i Kamila Żuk rewelacyjnie pobiegły, ale pudłowały na potęgę i na mecie zajęły miejsca poniżej oczekiwań.

Kamila Żuk uzyskała czwarty, a Kinga Mitoraj szósty czas biegu na dystansie 12,5km. Niestety strzelanie uniemożliwiło im zajęcie wysokich lokat. Mitoraj z sześcioma minutami kary zajęła 22. miejsce, a Kamila Żuk spudłowała dziewięciokrotnie i uzyskała 37. czas dnia. Obie przy bezbłędnym strzelaniu miały szansę wygrać. Były bowiem szybsze od wszystkich trzech medalistek dzisiejszego biegu.

Wygrała Anastazja Merkuszyna. Zarówno Ukrainka, jak i druga Christin Maier, strzelała bezbłędnie. Niemka straciła do zwyciężczyni 35 sekund. Brązowy medal pomimo minuty kary udało się wywalczyć Lenie Arnaud z Francji.