Kummer sięga po złoto, kolejny medal Tandrevold

Kolejny medal dla reprezentacji Niemiec zdobyła dzisiaj Luise Kummer. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów strzelała najlepiej spośród wszystkich zawodniczek i na mecie wyprzedziła Słowaczkę Paulinę Fialkową i Norweżkę Ingrid Landmark Tandrevold. Tym samym gospodynie tej imprezy Rosjanki zakończyły mistrzostwa bez medalu wywalczonego indywidualnie.

Ostatni dzień europejskiego czempionatu przebiegał pod znakiem biegów masowych. Jako pierwsze na trasy w Rosji ruszyły panie. Na liście startowej zabrakło złotej medalistki z biegu na dochodzenie Nadieżdy Skardino. Bardzo duże nadzieje z tym startem wiązali gospodarze, którzy w gronie kobiet jak dotąd nie zdobyli ani jednego medalu.

Na półmetku po dwóch strzelaniach na czele stawki znajdowała się bezbłędna Niemka Annika Knoll, brązowa medalistka z biegu sprinterskiego. Na drugiej pozycji plasowała się Szwedka Hanna Oeberg, która na pierwszym strzelaniu zaliczyła jedną karną rundę, ale po raz kolejny na tych mistrzostwach zaprezentowała znakomitą formę biegową. Jako trzecia ze strzelnicy wybiegła gorąco wspierana przez kibiców Olga Jakuszowa, również bez karnych rund.

Małe trzęsienie ziemi miało miejsce podczas pierwszego strzelania w postawie stojąc. Jakuszowa i Oeberg zaliczyły po trzy karne rundy i spadły na dalsze pozycje. Prowadząca Knoll spudłowała tylko raz, ale i tak wyruszyła na trasę jako trzecia. Potknięcia rywalek wykorzystały Luise Kummer i Jessica Jislova, które wskoczyły na dwa pierwsze miejsca. Niemka była na bardzo dobrej pozycji, bo nad Czeszką miała 20 sekund przewagi i mogła zacząć myśleć o złotym medalu.

Na ostatnim strzelaniu Kummer zaliczyła jedną karną rundę, ale jej najgroźniejsze rywalki również się myliły i nad drugą na trasie Pauliną Fialkovą miała 19 sekund przewagi, co było na tyle bezpieczną różnicą, że Niemka bez problemów dobiegła do mety i zdobyła kolejne złoto dla Niemiec. Srebro przypadło Słowaczce, a o brązowy medal niesamowitą walkę stoczyła Jakuszowa z Ingrid Landmark Tandrevold, która na trasie dokonywała cudów i mimo czterech karnych rund utrzymywała się w czołówce. Podobnie jak wczoraj, tak i dziś na ostatnich metrach to właśnie młoda Norweżka finiszowała lepiej i sięgnęła po brąz. Po raz drugi z rzędu pozbawiła gospodyń medalu.

WYNIKI

fot. eurobiathlon.csp72.ru

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold

 Niemcy | kobieta | Luise Kummer