Jurłowa wygrywa, świetny występ Guzik!

Jekaterina Jurłowa wygrała bieg na dochodzenie rozgrywany w ramach Pucharu Świata we włoskiej Anterselwie. Rosjanka okazała się lepsza od Seliny Gasparin i Dorothei Wierer. Znakomity występ zaliczyła Krystyna Guzik, która mimo że zmagała się z przeziębieniem zajęła piąte miejsce, awansując z 26. lokaty. A gdyby odjąć wyniki sprintu, Polka zajęłaby trzecią pozycję!

Bieg pościgowy kobiet w Anterselwie zapowiadał się dla polskich kibiców bardzo interesująco, bo tuż za czołową dziesiątką sprint ukończyły Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. Do samego końca nie był pewny start trzeciej z naszych reprezentantek Krystyny Guzik, która zmagała się z przeziębieniem. Na szczęście udało się postawić ją na nogi i także ona stanęła na starcie dzisiejszego biegu.

Po pierwszym strzelaniu na prowadzenie wyszła Dorothea Wierer, która dzięki dobremu biegowi i celnemu strzelaniu minimalnie wyprzedzała również bezbłędną Olgę Podczufarową. Na trzecie miejsce przesunęła się Anais Bescond, tracąca jednak 22 sekundy do prowadzących. Najlepiej z naszych reprezentantek na pierwszym strzelaniu zaprezentowała się Monika Hojnisz, która była bezbłędna i awansowała na dziewiątą pozycję. Po karnej rundzie zaliczyły Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik, zajmując odpowiednio 16. i 21. miejsce.

Druga wizyta na strzelnicy to kolejny popis Wierer, która strzelała bardzo szybko, a co ważne celnie. Podczufarowa ponownie nie pomyliła się ani razu, ale była o sześć sekund wolniejsza od Włoszki. Słabsze strzelanie rywalek wykorzystała Gabriela Soukalowa, która nie pomyliła się ani razu i wskoczyła na trzecie miejsce. Bardzo mocno drugą rundę biegową pokonała Monika Hojnisz, ale niestety zaliczyła jedną karną rundę, co nie przeszkodziło jej jednak w awansie na szóstą pozycję. Strata Polki do prowadzącej Wierer wynosiła już jednak ponad minutę. Tym razem bezbłędne były Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik, które awansowały oodpowiednio na 10. i 16. miejsce.

Strzelanie numer trzy okazało się pechowe dla Wierer, która spudłowała dwukrotnie i spadła na drugą lokatę. Potknięcie rywalki wykorzystała Podczufarowa. Rosjanka wróciła bowiem na prowadzenie. Pozostałe zawodniczki także strzelały niecelnie i nieoczekiwanie na trzecią pozycję powróciła Jekaterina Jurłowa. Wyprzedzała ona Soukalową, która zaliczyła tym razem jedną karną rundę. Niestety pudłowały również Polki. Jedną karną rundę przebiegła Monika Hojnisz i spadła na ósmą pozycję. Krystyna Guzik także zaliczyła jedno pudło i plasowała się na piętnastym miejscu, o pięć oczek wyżej od Gwizdoń, która zaliczyła dwie karne rundy.

Stojąca przed olbrzymią szansą na kolejne zwycięstwo Olga Podczufarowa na ostatnim strzelaniu nie wytrzymała presji i zaliczyła aż trzy pudła. Jedno karne okrążenie musiała pobiec również Wierer i dzięki temu na prowadzenie wyszła Jekaterina Jurłowa, która wyprzedzała Włoszkę o 18 sekund. Trzecie miejsce zajmowała Selina Gasparin, która dzięki bezbłędnemu ostatniemu strzelaniu zaliczyła spory awans. Znakomicie spisała się Krystyna Guzik. Biathlonistka z Czerwiennego nie strzelała bezbłędnie i wskoczyła na szóste miejsce. Gorzej poszło Monice Hojnisz, która przebiegła dwie karne rundy i spadła na 15. miejsce. Magdalena Gwizdoń dołożyła do swojego dorobku kolejne pudło i plasowała się na 26. pozycji.

Jurłowa na ostatniej rundzie biegowej nie dała się dogonić rywalkom i jako pierwsza dobiegła do mety, dając Rosjankom kolejną wygraną w Anterselwie. Pasjonującą walkę za jej plecami stoczyły Wierer i Gasparin, z której zwycięsko wyszła Szwajcarka. Jest to dla niej pierwsze pucharowe podium od czasu powrotu po urlopie macierzyńskim. Świetnie finiszowała Krystyna Guzik, która wyprzedziła Podczufarową i zajęła piąte miejsce. Jest to najlepszy występ polskich biathlonistek w tym sezonie. Monika Hojnisz przybiegła do mety na szesnastej pozycji, natomiast Magdalena Gwizdoń zajęła 28. miejsce

Fatalnie zaprezentowały się Niemki. Najlepsza z nich - Miriam Goessner - zajęła dopiero dwudzieste miejsce. Na prowadzeniu w Pucharze Świata umocniła się Gabriela Soukalova, która metę przecięła jako siódma. Wiceliderka Marie Dorin Habert dobiegła bowiem do mety dopiero na 26. miejscu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU NA DOCHODZENIE
KLASyFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Krystyna Guzik

 Szwajcaria | kobieta | Selina Gasparin