Mistrzyni Europy triumfuje w IBU Cup

To miało być święto biathlonu w Dusznikach-Zdroju. Niestety zawody przeniesiono do Ridnaun, a tam najlepsza w sprincie okazała się Coline Varcin. Mistrzyni Europy z Otepaa poradziła sobie z koalicją Rosjanek.

Varcin, podobnie jak wtedy gdy sięgała po złoto, była bezbłędna. Pobiegła i strzelała jednak wolniej od Olgi Jakuszowej. Na szczęście dla Francuzi na mecie zostały jej cztery sekundy nad najlepszą z Rosjanek, która pokonywała jednak jedną rundę karną. Na trzecim miejsce zawody ukończyła Swietłana Slepcowa. W czołowej dziesiątce z biathlonistek rosyjskich znalazły się jeszcze Galina Nieczkasowa (siódme miejsce) i Wiktoria Sliwko (ósme miejsce). 

Podium o zaledwie sekundę przegrała Nadine Horchler. Z piątym czasem finiszowała Anastazja Merkuszyna, która odrobiła dzięki temu w klasyfikacji generalnej kilka punktów do Nieczkasowej. Wciąż pozostaje jednak na drugim miejscu.

Polki spisały sie bez rewelacji. Pucharowe punkty po raz piąty w tym sezonie wywalczyła Karolina Pitoń. Biathlonistka BKS WP Kościelisko zaliczyła dwie karne rundy i zajęła 38. miejsce. Prawo startu w niedzielnym biegu na dochodzenie wywalczyła również Anna Mąka, która była jednak dopiero 59. Beata Lassak ze stratą blisko czterech minut sklasyfikowana została na 80. miejscu. Patrycja Hojnisz startu nie ukończyła.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Coline Varcin