Rosyjska dominacja w Obertilliach

Po zwycięstwach Matwieja Elisjejewa, Timofieja Łapszyna i Swietłany Slepcowej wydawało się, że apetyty Rosjan na kolejne zwycięstwa podczas Pucharu IBU zostały już zaspokojone. Nic bardziej mylnego. Sprint kobiet wygrała Tatiana Akimowa.

25-latka z Czeboksar miała okazję wystartować w zawodach Pucharu Świata w Hochfilzen. Tam w sprincie nie zdołała zakwalifikować się nawet do biegu na dochodzenie. W zawodach niższej rangi nie było na nią mocnych. Walkę z Akimową nawiązać próbowała Olga Wiłuchina. Wicemistrzyni olimpijska z Soczi wciąż jednak dochodzi do wysokiej formy. Mimo równie bezbłędnego strzelania straciła do Akimowej 14 sekund.

Trzecie miejsce zajęła Alexia Runggaldier z Włoch. Czwarta Swietłana Slepcowa straciła do niej nieco ponad pół minuty.

Zwyżkę formy biegowej zaprezentowała Karolina Pitoń, która mimo aż trzech karnych rund zajęła 22. miejsce. Była mistrzyni Europy juniorek uzyskała szósty czas biegu. Anna Mąka z zaledwie jednym pudłem uplasowała się na 31. pozycji. Najsłabiej poszło Patrycji Hojnisz. Starsza z sióstr czterokrotnie zmuszona była pokonywać karną rundę i sklasyfikowana została na 59. lokacie. Kinga Mitoraj - podobnie jak wczoraj - nie wystartowała z powodu choroby.

W klasyfikacji generalnej Pucharu IBU po sześciu biegach na prowadzeniu znajduje się Galina Nieczkasowa z Rosji (215 punktów, która wyprzedza swoją rodaczkę Wiktorię Sliwko (175) oraz Anastazję Merkuszynę (174). Najwyżej sklasyfikowaną polską biathlonistką jest Anna Mąka. Z dorobkiem 82 punktów zajmuje 26. pozycję.