Pewne zwycięstwo Soukalowej

Gabriela Soukalowa okazała się najlepsza w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km rozgrywanym w Ostersund. Drugie miejsce dosyć niespodziewanie przypadło Federice Sanfilippo, zaś skład podium uzupełniła Ołena Pidhruszna. Wszystkie Polki zakwalifikowały się do jutrzejszego biegu na dochodzenie. 

W przeciwieństwie do wcześniej rozgrywanego sprintu panów, podczas biegu pań panowały zdecydowanie lepsze warunki wietrzne. Miało to swoje odzwierciedlenie w wynikach na strzelnicy, gdyż wiele zawodniczek potrafiło strzelać bezbłędnie. Tak też było w przypadku dzisiejszej triumfatorki, Gabrieli Soukalowej. Czeszka, która podczas czwartkowego biegu uplasowała się na piątym miejscu, dzisiaj prezentowała się świetnie zarówno na strzelnicy, jak i na trasie biegowej. Po minięciu linii mety pewnym stało się, że Soukalową wyprzedzić będzie mogła jeszcze tylko Marie Dorin Habert.

Aktualna mistrzyni świata w tej specjalności podczas strzelania w pozycji stojącej pomyliła się jednak dwukrotnie, przez co pogrzebała swoje szanse na zwycięstwo. Do końca walczyła jednak o podium. Przez dłuższy czas wydawało się, że świetnie dysponowana biegowo Francuzka będzie trzecia, ale słabsza końcówka dystansu pozwoliła zająć szóste miejsce.

Sporą niespodzianką była obecność na podium Federiki Sanfilippo. Włoszka, będąca w cieniu bardziej utytułowanych Karin Oberhofer oraz Dorothei Wierer, dzisiaj zaprezentowała się jednak wyśmienicie. Bezbłędne strzelanie i bardzo szybki bieg pozwoliły jej na wywalczenie drugiego miejsca. Sanfilippo ma także bardzo dobrą pozycję do ataku przed jutrzejszym biegiem na dochodzenie, bowiem do zwyciężczyni straciła jedynie 15 sekund. Z kolei trzecie miejsce przypadło Ołenie Pidhrusznej. Ukrainka, która zanotowała jedno pudło, powtórzyła swój wyczyn z biegu indywidualnego i po raz kolejny wywalczyła miejsce na podium. 

Polki co prawda zaprezentowały się nieco gorzej niż podczas czwartkowego biegu indywidualnego, ale wszystkie wystąpią w jutrzejszym biegu na dochodzenie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na występ Kingi Mitoraj. Młoda reprezentantka Polski strzelała bezbłędnie i ukończyła rywalizację 39. miejscu, dzięki czemu zdobyła pierwsze pucharowe punkty w karierze. Pozostałe Polki strzelały identycznie, notując po dwa pudła. Weronice Nowakowskiej dało to 21. lokatę, Magdalena Gwizdoń była 24., a Monika Hojnisz finiszowała na 36. pozycji. Bez punktów rywalizację ukończyła Krystyna Guzik, która sklasyfikowana została na 45. miejscu.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Federica Sanfilippo

 Ukraina | kobieta | Ołena Pidhruszna