Wiłuchina tylko w Pucharze IBU

Olga Wiłuchina nie znalazła się w składzie rosyjskiej reprezentacji na Puchar Świata w Ostersund. Zamiast tego wicemistrzyni olimpijska z Soczi wystartuje w Pucharze IBU w Idre.

Rosyjski Związek Biathlonowy ogłosił skład na inaugurację Pucharu Świata. Do Ostersund udadzą się Olga Podczufarowa, Daria Virolainen, Jekaterina Szumiłowa, Jekaterina Jurłowa, Anna Nikulina oraz Olga Akimowa. Ta ostatnia nie ma jednak kwalifikacji uprawniającej do startu w Ostersund i będzie musiała ją wywalczyć podczas zawodów Pucharu IBU w Idre.

Towarzyszyć jej tam będą Olga Wiłuchina, Olga Jakuszowa, Wiktoria Sliwko, Uliana Kajszewa, Anna Szczerbinina oraz Galina Nieczkasowa. W żadnym z obu składów nie znalazło się miejsce dla Swietłany Slepcowej. Nieco już przygasła gwiazda rosyjskiego biathlonu ma jednak pojawić się podczas drugich zawodów Pucharu IBU, które zaplanowane są w grudniu w Ridnaun.

Wśród biathlonistów znalazło się miejsce aż dla ośmiu osób. O pierwsze pucharowe punkty powalczą Anton Szypulin, Dmitrij Małyszko, Jewgienij Garaniczew, Timofiej Łapszyn, Maksim Cwietkow, Aleksiej Wołkow, Aleksiej Slepow oraz Anton Babikow, który podobnie jak Akimowa, najpierw uda się do Idre.

Obok niego w inauguracji "drugiej ligi" udział wezmą Matwiej Elisjejew, Jurij Szopin, Eduard Latypow, Semen Suczilow, Aleksander Powiarnicyn, Petr Paczenko oraz Aleksiej Kornew.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Wiłuchina