Merkuszyna z trzecim złotem

Trzecie złoto w rywalizacji juniorskiej podczas mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach wywalczyła w Cheile Gradistei Anastazja Merkuszyna. Ukrainka tym razem była najlepsza w biegu na dochodzenie.

Na podium w porównaniu do sprintu doszło do jednej roszady. Srebrny medal wywalczyła Kristina Rezcowa z Rosji, która na trasie okazała się dziś dużo szybsza od Julii Żurawok. Szans na złoto młoda Rosjanka jednak nie miała. Merkuszyna pomimo tego, że na ostatnim strzelaniu zaliczyła dwie karne rundy i tak dobiegła z kilkudziesięcioma sekundami przewagi nad rywalką. Dla 20-letniej Ukrainki to już trzeci złoty medal wywalczony w Rumunii. Wygrała również sprint i wraz z drużyną była najlepsza w sztafecie mieszanej.

Na piętnastym miejscu bieg ukończyła Kamila Żuk. 18-letnia biathlonistka z Dusznik ponownie miała problemy na strzelnicy. Żadnego z czterech strzelań nie zakończyła bowiem bez wizyty na karnej rundzie. W sumie 8 dodatkowych okrążeń po 150m każde nie pozwoliło jej awansować w górę klasyfikacji.