Ukrainki górą, Żuk piętnasta

Kamila Żuk zajęła piątnastą lokatę w biegu sprinterskim juniorek na dystansie 7,5km podczas mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach w Cheile Gradistei. Złoto i srebro przypadło Ukrainkom.

Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanie najlepsze w biegu juniorek okazały się Anastazja Merkuszyna i Julia Żurawok. Ukrainki, które mają na koncie złote medale zimowych imprez nie dały rywalkom żadnych szans. Obie strzelały bezbłędnie i walkę o złoto rozstrzygnęły między sobą. Szybsza o 33 sekundy okazała się Merkuszyna. Brązowy medal wywalczyła siostra Darii Virolainen Kristina Reztcowa, która z jedną karną rundą straciła do zwyciężczyni 43 sekundy.

Jedyna Polka w stawce, Kamila Żuk, zajęła piętnastą lokatę. Najmłodsza członkini kadry A bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie osiągając ósmy czas biegu. Niestety gorzej poszło jej na strzelnicy, gdzie myliła się w sumie czterokrotnie. Warto jednak pamiętać, że urodzona w listopadzie 1997 roku wciąż jest juniorką młodszą i dziś przyszło jej rywalizować z zawodniczkami o dwa, a nawet trzy lata starszymi.