Biathloniści vs lekkoatleci 0:2

Dawid Malina wywalczył drugi złoty medal mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Zawodnik z Rybnika tym razem najlepszy okazał się na trasie sprintu.

24-latek, który na codzień uprawia lekkoatletykę, ponownie nie dał szans rywalom z kadry biathlonowej. Dystans 4km pokonał w zdecydowanie najszybszym tempie i mimo dwóch karnych rund wygrał z 36 sekundami przewagi nad bezbłędnie strzelającym Tomaszem Ziębą.

Zięba wygrał tym samym rywalizację wśród juniorów. Odniósł też cenne zwycięstwo nad starszymi kolegami z kadry narodowej. Na podium załapał się też Grzegorz Guzik, który z dwoma karnymi rundami stracił do Maliny 42 sekundy.

Czwartą lokatę zajął Taras Musikiewicz z Ukrainy. Warto bowiem dodać, że na zaproszenie Polskiego Związku Biathlonu w zawodach udział biorą biathloniści z Lwowa. Dopiero z piątym czasem finiszował Łukasz Szczurek, a Krzysztof Pływaczyk zajął dziewiątą pozycję.