Żuk najlepsza w Osterund

Siedmioro biało-czerwonych rywalizowało w miniony weekend w Ostersund w ramach międzynarodowych zawodów juniorskich Baltic Cup. Zwycięstwo w sprincie odniosła Kamila Żuk. Na podium stał również Tomasz Jakieła.

Żuk i Jakieła z niezłej strony na tle rówieśników z państw basenu Morza Bałtyckiego pokazali się już podczas styczniowej edycji zawodów, która odbywała się na Jamrozowej Polanie w Dusznikach. Mimo, że od tamtego czasu minęło dwa i pół miesiąca to oboje w dalszym ciągu prezentują niezłą formę.

Najgroźniejszą rywalką Kamili Żuk była Regina Oja z Estonii. W biegu sprinterskim Polka mimo dwóch pudeł uzyskała czas lepszy od bezbłędnej Estonki o czternaście sekund. W biegu na dochodzenie obie biathlonistki zaliczyły po cztery karne rundy. Pierwsza na metę dotarła jednak Oja, która wygrała z Żuk o jedenaście sekund. Kamila Cichoń z IKN Górnik Iwonicz Zdrój była odpowiednio siódma i trzynasta.

Dobrze dysponowany biegowo był Tomasz Jakieła, który w sprincie zajął drugie miejsce przegrywając z Adrianem Floettumem o zaledwie dwie sekundy. Szwed spudłował tylko raz, podczas gdy młody Polak pokonywał aż cztery karne rundy. Niestety złe strzelanie towarzyszyło biathloniście z Kościeliska również w biegu na dochodzenie, podczas którego spudłował aż dziesięciokrotnie i spadł na miejsce szóste. Jego klubowy kolega Marcin Szwajnos był siódmy w sprincie i dziesiąty w biegu pościgowym.

Swoich reprezentantów mieliśmy również w młodszej kategorii wiekowej. Przemysław Pancerz w sprincie strącił tylko dwa krążki i w stawce 24 zawodników zajął 20. lokatę. Lepiej zawodnikowi z Czarnego Boru poszło w biegu na dochodzenie, w którym awansował na 12. miejsce.

Joanna Jakieła była czternasta w sprincie i ósma w biegu na dochodzenie. Gorzej wiodło się Magdalenie Piczurze, która zajmowała odpowiednio 24. i 20. miejsca.

WYNIKI SPRINTU
WYNIKI BIEGU NA DOCHODZENIE

fot. biathlonostersund.se

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Polska | mężczyzna | Tomasz Jakieła